Ocet jabłkowy – niezastąpiony w kuchni, ale i w życiu codziennym, jako dodatek generujący zdrowie. Niepasteryzowany, w pełni ekologiczny, polecany każdemu, niezależnie od diety, przekonań czy upodobań kulinarnych. To produkt jedyny w swoim rodzaju, który po prostu warto poznać.
Ocet jabłkowy: właściwości
Naturalnie mętny, ocet jabłkowy świetnie sprawdza się jako dodatek do sałatek czy marynat. W kuchni więc jest niezastąpiony. Jeśli dołożyć do tego jego unikalne połączenie z wodą, w postaci smacznego napoju, spożywany regularnie, pozwala cieszyć się pełnią zdrowia przez długi czas. Do tego jest całkowicie bezpieczny i polecany wszystkim tym, którzy ze szczególną uwagą dobierają produkty do codziennego spożycia.
Ocet z jabłek doskonale wpływa na usuwanie toksyn z organizmu, przez co korzystnie oddziałuje na utrzymanie ogólnej dobrej kondycji człowieka.
Ocet jabłkowy utożsamiany jest niejednokrotnie z prawdziwym eliksirem zdrowia. O tym zaszczytnym mianie decydują jego nieprzeciętne właściwości i bogactwo bezcennych składników, wśród których królują potas, sód, fluor, żelazo, fosfor, miedź, witamina A, witaminy z grupy B, witamina C, E, P, bioflawonoidy, pektyny, kwasy- mlekowy, cytrynowy i octowy.
Drogocennych składników zawartych w occie jabłkowym jest mnóstwo. Na wyróżnienie jednak zasługują trzy z nich:
- potas – wzmacnia pamięć i korzystnie wpływa na zdolności koncentracji; dodatkowo utrzymuje ciśnienie krwi na właściwym poziomie
- pektyny – odpowiadają za przyspieszenie metabolizmu w organizmie ludzkim – ułatwiają trawienie, obniżają poziom cholesterolu, odpowiadają za zmniejszenie poziomu przyswajalności i odkładania niezdrowego tłuszczu w organizmie
- witamina E, nazywana też witaminą młodości, to z kolei niezastąpiony antyutleniacz, który opóźnia procesy starzenia się organizmu
Odchudzanie
Ocet z jabłek, jako idealny dodatek do sałatek i mięs, świetnie sprawdza się także jako składnik napoju. Dodany do wody, regularnie spożywany, z korzyścią wpływa na zwiększenie tempa przemiany materii oraz z efektem przyspiesza spalanie tłuszczu.
Przy jednoczesnym stosowaniu wyważonej diety niskokalorycznej, ocet jabłkowy pomoże zapobiegać pojawieniu się tkanki tłuszczowej. To z pewnością wspaniała wiadomość dla wszystkich osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy, by poczuć się lżej na co dzień, w każdej sytuacji życiowej. Mniejsza masa ciała sprzyja też ogólnej poprawie kondycji organizmu. Picie octu jabłkowego w umiarze jest więc wskazane.
Grzybica
Jabłkowy ocet, jako domowe antidotum na wiele dolegliwości, polecany jest także osobom mającym problemy z grzybicą. Ta dotyka najczęściej paznokcie i okolice palców u stóp czy rąk – prezentuje się bardzo niekorzystnie, przy czym jest również infekcją bardzo szybko rozprzestrzeniającą się.
Jabłkowy ocet, jako substancja aktywna, wspomaga regulowanie poziomu pH skóry, zapobiegając jednocześnie rozwojowi grzybów. Ocet z jabłek najlepiej stosować po zmieszaniu w równych proporcjach z wodą, wymoczeniu w płynie zarażonych grzybicą paznokci, po czym zastosowaniu obowiązkowo środka nawilżającego.
Włosy
Kojący wpływ na skórę głowy, likwidacja lub łagodzenie objawów związanych z uciążliwym łupieżem, a do tego także duża regeneracja cebulek włosów – te właściwości właśnie posiada produkt absolutnie niezastąpiony w każdym domu.
Ocet z jabłek świetnie nadaje się do wmasowania we włosy i pozostawienia na około 30 minut, a następnie dokładnego spłukania. Sprawdzi się również w opcji wymieszania z olejkiem do włosów i zastosowania na włosy podobnie jak tradycyjny szampon.
Ocet jabłkowy jest także doskonałym preparatem służącym pobudzeniu porostu włosów, a płukanki stworzone na jego bazie skutecznie zapobiegają nadmiernemu ich wypadaniu.
Trądzik
Wysoka zawartość enzymów sprzyjających gojeniu niedoskonałości skórnych oraz hamowaniu wydzielania nieprzyjaznego dla zdrowia skóry sebum – to właściwości charakteryzujące ocet z jabłek.
Na bazie octu przygotować można tonik, który zadziała zdecydowanie lepiej, niż ten kupiony w drogerii. Ocet jabłkowy świetnie sprawdza się także jako naturalny peeling enzymatyczny, usuwając stare i martwe komórki naskórka i odsłaniając to, co w naszej cerze cenimy najbardziej – jej pełną promienność i jasność.
Zastosowanie octu z jabłek
Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie dającego nieziemskie efekty roztworu z octu jabłkowego, jest wymieszanie produktu w odpowiednich proporcjach z wodą. W ten sposób powstać więc może zarówno zdrowy napój do picia, jak i świetnie działający na skórę tonik czy rewelacyjny szampon do osłabionych włosów. Kurację z wykorzystaniem szerokich właściwości octu jabłkowego bio warto rozpocząć już dziś.
Ocet jest produktem naturalnie mętnym. Obecność jabłek w składzie produktu może powodować występowanie naturalnego osadu – jest to zjawisko typowe dla ekologicznego octu jabłkowego.