Sok z brzozy

sok z brzozy OSKOŁASok brzozowy OSKOŁA to niezwykle cenny dla zdrowia”eliksir” czerpany z pnia brzozowego, który jest skarbnicą łatwo przyswajalnych witamin i składników mineralnych. W składzie soku  znajdziemy także antynowotworowe flawonoidy, a także związki żywiczne i garbniki. Propagatorzy medycyny ludowej rekomendują go jako naturalny środek antynowotworowy. Uważają również, że sok z brzozy potrafi zredukować bóle reumatyczne, jak również dolegliwości związane z chorobą wrzodową.

Młode, wiosenne listki brzozy i pączki zawierają także mnóstwo cennych dla zdrowia składników, ale w soku jest ich najwięcej. Regularnie stosowany sok z brzozy pomaga wyregulować przemianę materii i wzmocnić naturalną odporność organizmu, pozwala skuteczniej bronić się przed infekcjami wirusowymi, częstymi w okresie wczesnej wiosny i jesienią. Szczególnie zaleca się go osobom osłabionym, wyczerpanym i mocno narażonym na kontakt z wirusami.

Oskoła, bo tak nazywany jest sok z brzozy, od dawna uznawana jest przez przedstawicieli medycyny ludowej za środek skuteczny w profilaktyce raka płuc, stąd szczególnie polecana jest osobom palącym. Cierpiący na nieżyt żołądka i chorobę wrzodową również powinni zaopatrzyć się w ten sok, ponieważ potrafi on złagodzić odczuwane dolegliwości. Oskoła to także wsparcie dla osób z anemią i brakami witaminowymi, z jakimi często mamy do czynienia po zimie. Picie soku zaleca się przy schorzeniach nerek, ponieważ wspomaga on ich pracę i przyspiesza wypłukiwanie z układu moczowego złogów, które mogą prowadzić do powstania kamieni moczowych. Uważa się, że sok z brzozy posiada własności oczyszczające wątrobę i jelita, pomaga leczyć podagrę, trądzik i wzmaga porost włosów.

Sok z brzozy to przezroczysta, odrobinę lepka substancja, w smaku przypominająca wodę. Dlatego też producenci soku dosładzają go cukrem lub wzbogacają sokiem owocowym albo naparem z owoców, aby stał się smaczniejszy.

Sklep ze zdrową żywnością oliwka24 posiada w swojej ofercie sok z brzozy OSKOŁA naturalny, a także soki smakowe: z aronią, z dziką różą, z owocem granatu, z żurawiną, z maliną i miętą.