Ryby i owoce morza

ryby i owoce morzaPrzynoszące mnóstwo korzyści dla zdrowia ryby i owoce morza to produkty spożywcze, które w diecie Polaków zajmują wciąż zbyt mało miejsca. Gorąco zachęcamy Państwa do przyjrzenia się naszej ofercie i wybrania smacznych produktów, które pokocha cała Wasza rodzina. Anchois, czy sardynki to tylko niektóre z naszych pysznych propozycji, które pobudzą Wasze kubki smakowe i zachęcą do sięgnięcia po kolejne przysmaki pozyskiwane z mórz (czy rzek).

Warto, by produkty te na stałe znalazły się w naszym jadłospisie, bowiem są one jednym z najzdrowszych pokarmów, jakie możemy sobie zafundować. Zarówno ryby, jak i owoce morza to bardzo bogate źródło wysokowartościowego białka spożywczego, witamin z grupy B, także minerałów, takich jak jod, wapń, fluor, czy selen. W szczególności warto sięgać po ryby morskie pełne nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, o niezwykle pozytywnym oddziaływaniu na ludzki organizm.

Spożywane regularnie ryby i owoce morza zapobiegają miażdżycy, utrzymują prawidłowe ciśnienie tętnicze, również obniżają poziom cholesterolu. Z uwagi na swoje wspaniałe właściwości, ryby polecane są do spożycia przez dietetyków, a także lekarzy. Dostępne są także w formie przetworzonej, jak chociażby w oleju, czy pomidorach, zachwycając wówczas niebywałą kompozycją smakową i dopieszczając nasze kubki smakowe. Ryby to jeden z popularniejszych produktów w kuchni wegetariańskiej ze względu na występujące w nich wspominane już pełnowartościowe białko. Warto zajadać je również po to, by zachować sprawny umysł, zaś owoce morza to olbrzymi sprzymierzeniec szczupłej sylwetki.