Rośliny strączkowe


ciecierzyca fasola soczewica

Podkategorie

Ciecerzyca  Ι  Fasola i groch  Ι  Soczewica

Oliwka24 to sklep online ze zdrową żywnością, w którym znajdą Państwo popularne i smakowite rośliny strączkowe takie jak: ciecierzyca, fasola, czy soczewica – szczególnie cenione przez osoby nie jedzące mięsa. Popularność tych niezwykle bogatych w białko roślin powinna przenieść się jednak nie tylko na wegetarian, ale na wszystkie osoby, którym leży na sercu własne zdrowie. Znajdziemy w nich poza białkiem mnóstwo węglowodanów, tłuszczów, a także związków mineralnych, takich jak potas, żelazo, czy wapń oraz witamin z grupy B, kwasu foliowego i błonnika. Jedzeniu roślin strączkowych zawdzięczamy obniżenie poziomu glukozy we krwi, cholesterolu, zapobieganie zawałom, a także wzmocnienie serca. Te zasadotwórcze produkty znakomicie równoważą jedzenie produktów kwasotwórczych, takich jak mięso, jaja, produkty zbożowe, czy ryby. Dlatego też powinniśmy wprowadzić je na stałe do swojej diety. Rośliny strączkowe poleca się również w profilaktyce osteoporozy, zapobiegają one dodatkowo miażdżycy, zakrzepom oraz nadciśnieniu. Fasola czerwona, czy fasola biała to pokarm, który niesie mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia.

Unikanie roślin strączkowych jest olbrzymim błędem. Najczęstszym powodem dla którego eliminujemy je z diety są problemy trawienne w postaci wzdęć. Wystarczy jednak odpowiednio je przyrządzić, by uniknąć podobnych sensacji gastrycznych. Wystarczy, że fasolę, czy ciecierzycę namoczymy odpowiednio długo, a także zbierzemy powstającą na początku gotowania pianę oraz posolimy dopiero pod koniec gotowania. W zamian będziemy mogli cieszyć się znakomitym smakiem wielu potraw przyrządzanych z roślin strączkowych oraz ich wspaniałymi właściwościami odżywczymi. Dla osób, którym zależy na szybkim przygotowaniu dań, odpowiednia będzie fasola lub ciecierzyca w puszcze, z których możemy przyrządzić w krótkim czasie zdrowe i nieskomplikowane posiłki.

Oliwka24 to sklep ekologiczny internetowy z bogatą ofertą produktów wysokiej jakości – zapraszamy do zapoznania się  z naszym szerokim asortymentem.