Przetwory mięsne

filet-z-kurczaka-w-sosie-winegret-NIK-FOODZgodnie z zasadami piramidy żywieniowej w naszej diecie, oprócz innych produktów powinny znaleźć się również ryby oraz mięso. Niektóre osoby nie zgadzają się z opinią, że nic nie może zastąpić nam białka zwierzęcego, które jest głównym składnikiem mięsa. Mowa tutaj m. in. o wegetarianach, którzy znakomicie radzą sobie ze stosowaniem zdrowej i pełnowartościowej diety zastępując mięso produktami strączkowymi, takimi jak soja, fasole, soczewica, które mają w swoim składzie dużo wysokiej jakości białka roślinnego. Nie chodzi tutaj o rozważania i przekomarzanie się, która dieta: mięsna, czy wegetariańska jest zdrowsza, niech wyboru dokona każdy z nas zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Jeżeli jednak już podjęliśmy decyzję, że w naszym jadłospisie będzie pojawiać się mięso i jego przetwory, dbając o swoje zdrowie będziemy chcieli wybierać produkty najwyższej jakości. Być może warto w takim razie rozważyć zaopatrywanie się w gospodarstwach ekologicznych, gdzie hodowla zwierząt prowadzona jest w oparciu o zasady naturalnego żywienia, wolnego od hormonów i antybiotyków.

Kolejną kwestią są wędliny i inne przetwory, które chętnie spożywamy. Są smaczne i pozwalają szybko przygotować posiłek. Tutaj możemy trafić jednak na wędliny zawierające mnóstwo niechcianych przez nas składników, takich jak konserwanty, polepszacze smaków, itp. Sposobem na to będzie zaopatrywanie się u producentów wysokiej jakości naturalnych wyrobów, których produkcja oparta jest o tradycyjne metody.

Bywa, że niechętnie jesteśmy nastawieni do produktów mięsnych zamkniętych w puszki. Prawdopodobnie ze względu na obecne w nich duże ilości konserwantów, a często też i środki grzybo-  i bakteriobójcze, niezwykle szkodliwe dla naszego organizmu. Często także zawartość konserwy jest bardzo niskiej jakości. Na opakowaniu możemy przeczytać, że jest to konserwa mięsna, podczas gdy faktyczna zawartość mięsa jest niewielka.

Jeśli już postanowimy sięgnąć po przetwory mięsne w puszce, niech nie zmylą nas estetyczne, kolorowe opakowania i „smaczne” nazwy produktów. Koniecznie sprawdzajmy co napisane jest na opakowaniu; jaki jest skład produktu i ile procent mięsa w nim znajdziemy. Unikajmy tych z dodatkami chemicznymi i podejrzanie niskimi cenami.

Przetwory mięsne w naszym sklepie internetowym:

Nie znaleziono produktów które pasują do Twoich wyborów.