Olej z pestek dyni


Olej z pestek dyni

Bardzo zdrowy, pełen kwasów tłuszczowych omega9 i omega6 olej z pestek dyni, w sklepie internetowym ze zdrową żywnością robi prawdziwą furorę. Po zakup polecanego produktu coraz częściej sięgają nie tylko ci, którzy chcą zdrowo żyć, ale i ci, którzy marzą o poprawie jakości codziennego, zabieganego życia. Co o oleju z pestek dyni warto wiedzieć? Najważniejsze informacje znajdziemy poniżej.

Dlaczego warto kupić olej z pestek dyni?

Skuteczne zapobieganie alergii, rozwojowi miażdżycy, wzmacnianie pamięci oraz zdolności koncentracji – to jedne z wielu dobroczynnych właściwości, które niesie ze sobą stosowanie oleju z pestek dyni.

Właściwości

Bogactwo witamin z grupy B obecnych w oleju korzystnie wpływa na regulację problemów z niedokrwistością, sprzyja ochronie układu nerwowego oraz dodatkowo wzmacnia odporność organizmu ludzkiego.

Witamina E zaś odpowiada za dobrą kondycję włosów, skóry oraz paznokci, dobrze oddziałując jednocześnie na poprawę kondycji naczyń krwionośnych. Olej z pestek dyni to także bogactwo takich składników odżywczych, jak potas, magnez, wapń, jod, fluor, żelazo.

Aby w skrócie przedstawić właściwości oleju z pestek dyni, warto wskazać na korzystne oddziaływanie w takich obszarach, jak poprawa funkcjonowania układu pokarmowego, ochrona przed infekcjami układu moczowego, stabilizacja poziomu cholesterolu, ochrona przed pasożytami i skuteczna walka z nimi, ogólne wzmocnienie i poprawa kondycji skóry.

Zastosowanie

Olej z pestek dyni jest produktem szeroko cenionym w dziedzinie zdrowia. O gamie jego różnorodnych właściwości zdrowotnych pisaliśmy już powyżej. Jak się okazuje jednak, oddziaływanie prozdrowotne to nie wszystkie zalety produktu. Tu wskazać należy również na jego zastosowanie w kuchni czy kosmetyce.

Olej dyniowy charakteryzuje się ciemną barwą i zalecany jest do stosowania w kuchni jedynie na zimno. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do sałatek, surówek, sera czy kanapek. Z powodzeniem stosowany być może także jako składnik deserów czy różnego rodzaju przekąsek.

W kosmetyce olej z pestek dyni przyda się tym osobom, które pragną poprawić elastyczność i poziom nawilżenia skóry, dbając jednocześnie o zachowanie młodej cery na jak najdłużej. Olej wspomagać będzie także leczenie trądziku czy łagodzić różnego rodzaju podrażnienia. Jak się okazuje, produkt jest również częstym składnikiem naturalnych preparatów do walki z cellulitem, jak i kosmetyków przeznaczonych do zmniejszania widoczności blizn bądź rozstępów.

Jakie oleje z pestek dyni oferujemy?

W ofercie naszego sklepu internetowego oleje z pestek dyni są najdoskonalszej produkcji i najwyższej jakości, dostępne w buteleczkach o pojemności 250 ml.

Fandler

Ekologiczny i ekskluzywny olej z pestek dyni, wyprodukowany w Austrii. Produkt lekkostrawny, o szerokim zastosowaniu i prawdziwym bogactwie właściwości prozdrowotnych. Polecany szczególnie tym, którzy dbają o zdrowie na co dzień, nie tylko od święta.

Birnstingl

Olej Birnstingl to produkt nierafinowany, wyprodukowany w Austrii. Jego atutem jest wyjątkowy orzechowy aromat. Idealny jako dodatek do ekskluzywnych deserów, wykorzystywany przez najznakomitszych mistrzów kuchni.

Vitacorn

Tłoczony na zimno olej z pestek dyni to produkt najwyższej jakości i wartości odżywczej. Pełen drogocennych składników takich jak witamina A, E, beta-karoten, lecytyna, jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Olej z pestek dyni w naszym sklepie internetowym: