Nasiona


nasiona ziarna pestki

Podkategorie

Mielone nasiona lnu  Ι  Nasiona Chia  Ι  Nasiona na kiełki  Ι  Pestki dyni  Ι  Sezam  Ι  Siemię lniane  Ι  Słonecznik

Rozmaite nasiona, ziarna oraz pestki są prawdziwym skarbem dla naszego organizmu. Kryje się w nich niezwykłe bogactwo składników mineralnych, witamin, białka o wysokiej jakości kwasów tłuszczowych o niebywałym dla zdrowia znaczeniu. Właśnie dlatego jedzenie ich jest bardzo wskazane by zachować zarówno zdrowie, jak i urodę. Warto spożywać je jako przekąskę samodzielną, ale i dodawać do rozmaitych dań, by wzbogacić ich smak oraz wartość odżywczą.

Sklep internetowy ze zdrową żywnością Oliwka24 posiada zarówno popularne, jak i mało znane w naszej kuchni pestki, nasiona, czy ziarna, które warto poznać i docenić ich właściwości. Obok słonecznika łuskanego, popcornu, czy migdałów, szczególnie warto sięgnąć po len mielony, który pomaga na wiele dolegliwości związanych z przewodem pokarmowym, czy też po siemię lniane, albo len mielony odtłuszczony, całe bądź zmielone pestki dyni, babkę płesznik, babkę jajowatą, ostropest mielony, nasiona amarantusa, czy tarczycę bajkalską. Wszystkie nasiona, ziarna i pestki są wdzięcznym składnikiem owsianek, sprawdzają się w domowym chlebie, sałatkach, musli, czy deserach. Można również wykorzystać je jako panierkę do mięs, posypkę pieczywa, czy ciast. W połączeniu z niektórymi owocami można zrobić z nich doskonałe dżemy.

Dużą popularnością na rynku zdrowej żywności cieszy się obecnie chia – nasiona szałwii hiszpańskiej. Jest to roślina, która przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi. Między innymi pomaga nam utrzymać właściwy poziom cholesterolu, a także dobrze wpływa na układ trawienia. W naszym sklepie online znajdą państwo nasiona chia w cenie zachęcającej do zakupu i włączenia tego produktu do codziennej diety.

Dzięki tym niewielkim pod względem gabarytów składnikom, smak potraw stanie się znacznie bardziej wyrazisty oraz ciekawszy. Wzrośnie też wartość zdrowotna tak przygotowanych potraw. Poprawi się funkcjonowanie wielu ważnych organów, czy ogólna kondycja zdrowotna organizmu. Nasiona, ziarna, pestki to sposób na wzmocnienie i poprawienie odporności, dlatego też szczególnie docenimy ich znaczenie zimą, ale nie należy zapominać o nich przez cały rok.