Masła orzechowe

masło orzechowe i sezamoweMasło orzechowe, masło sezamowe, masło pistacjowe i masło migdałowe to zdrowe i bardzo pożywne „smarowidła” do wszelkiego rodzaju pieczywa: tradycyjnego, chrupkiego, lekkiego i wafli ryżowych. Z pomocą tych produktów udaje się szybko przygotować smaczne śniadanie, które dodaje energii do działania. Znakomicie nadaje się także jako przekąska. Można nim posmarować na przykład słone krakersy lub słodkie biszkopty.

Spożywaniem masła orzechowego „zarazili” nas Amerykanie. Za oceanem produkt ten jest nieodzowny w każdej kuchni. Zachwycają się nim zarówno dzieci, jaki i dorośli. Masło orzechowe produkuje się z orzechów poddanych uprzednio prażeniu w wysokiej temperaturze. Orzechy ziemne, z których najczęściej powstaje masło to bogactwo kwasów oleinowych pomagających zredukować poziom cholesterolu i poprawiających kondycję serca i naczyń krwionośnych. Zawierają również wysokiej jakości białko roślinne, magnez, potas, witaminę E oraz błonnik.

Masło migdałowe posiada mnóstwo wartości odżywczych i jest źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnych dla pracy mózgu, serca i całego układu krążenia, a także witamin, mikroelementów i błonnika. W migdałach znajdziemy też antyoksydanty.

Pasta sezamowa tahini (masło sezamowe) to produkt, który również powinien znaleźć się w obszarze zainteresowań pasjonatów zdrowej żywności. Wchodzący w jego skład sezam zawiera lecytynę, wiele witamin i minerałów, nienasycone kwasy tłuszczowe. Obecne w sezamie sesamol i sesamolina są naturalnymi przeciwutleniaczami, które pomagają nam na dłużej zachować młodość oraz zapobiec groźnym chorobom.

Masło orzechowe w internetowym sklepie ze zdrową żywnością oliwka24 dostępne jest w szerokim asortymencie. Klienci naszego sklepu znajdą tu między innymi: masło migdałowe PRIMAVIKA, masło orzechowe PRIMAVIKA, masło orzechowe bez soli i cukru PRIMAVIKA, masło orzechowe SANTE, masło orzechowe z nerkowców, z orzechów laskowych i wiele innych produktów z tej kategorii.