Kasze i ryż


kasza ryż quinoa

Podkategorie

Kasza  Ι  Quinoa  Ι  Ryż  Ι  Zboża preparowane

Kasza, ryż, quinoa należą do produktów zbożowych. Zgodnie z piramidą żywienia stanowić one powinny jej podstawę. Skoro zatem mamy ich spożywać dość sporo, warto zadbać o wybór tych najkorzystniejszych dla zdrowia. Produkty zbożowe są źródłem głównie węglowodanów, ale także cennego błonnika, białka, składników mineralnych i witamin. Wartość odżywcza produktów zbożowych zależy od jakości ziarna, a także technologii obróbki. Powszechnie wiadomo, że najwięcej cennych dla zdrowia składników znajduje się w zewnętrznej warstwie zbóż, która bardzo często jest usuwana w procesie obłuszczania.

Pośród dostępnych w zdrowej żywności sklepie online Oliwka24 kasz należy wymienić wiodącą wśród nich prym – kaszę jaglaną. W ofercie naszego sklepu posiadamy kaszę jaglaną trzech producentów, spośród których największym zainteresowaniem kupujących cieszy się kasza jaglana Sante. Produkt ten ceniony jest za wysoką zawartość krzemu i żelaza, ale także magnezu i wielu innych składników mineralnych. Kasza jaglana jest lekkostrawna i dobrze przyswajalna przez organizm. W sklepie Oliwka24 znajdziemy również kaszkę z amarantusa, kaszę jęczmienną, kaszę gryczaną, kaszę kuskus, kaszkę kukurydzianą i kaszę Bulgur.

Oprócz kaszy warto zainteresować się także szerokim asortymentem odmian ryżu, który jest podstawowym produktem w dietach azjatyckich. Zdrowszy od ryżu białego jest brązowy i dziki. Mniejszy stopień ich przetworzenia pozwala na zachowanie dużo większej ilości potrzebnych organizmowi składników. Jeśli ktoś zechce przyrządzić sobie sushi, znajdzie również odpowiedni do tego gatunek ryżu – ryż do sushi. Arborio doskonale nada się do risotto, ponieważ znakomicie wchłania aromaty dodanych do potrawy przypraw. Zyskującym coraz większą popularność wśród ryżu jest ryż czerwony polecany do dań na słodko, ale również jako składnik sałatek. Uroczo prezentuje się w połączeniu z ryżem białym.