Herbata


herbata

Podkategorie

Herbata czarna  Ι  Herbata czerwona  Ι  Herbata owocowa  Ι  Herbata zielona  Ι  Herbaty ziołowe  Ι  Yerba mate  Ι  Zestawy herbat

Herbatka jest naparem wypijanym  na całym świecie przez rzesze jej wielbicieli. To napój, którego olbrzymia różnorodność gatunków sprawia, że chętnie sięgają po niego ludzie szukający rozmaitych wrażeń i doznań. Dla jednych najważniejszy jest jej smak, inni doceniają walory zdrowotne.

Pierwsze zapiski na temat tego napoju pochodzą z X wieku p.n.e. z Chin, choć powszechnie uważa się, że początki herbaty sięgają aż 2737 r. p.n.e. Później napój ten rozpowszechniony został w Japonii, gdzie do dziś istnieje specyficzna kultura picia tego naparu oraz specjalna ceremonia jego parzenia.

Do Europy herbata trafiła po raz pierwszy dopiero w XVI wieku, kiedy to spotkali się z nią Rosjanie, gdzie do dziś przyrządza się charakterystyczny czaj w samowarach. W Polsce po raz pierwszy herbatę skosztowano w drugiej połowie XVII wieku, zaś jej picie upowszechniło się wiek później.

W sklepie internetowym ze zdrową żywnością Oliwka24 oferujemy najlepsze herbaty ekspresowe, jak również liściaste, które charakterystyczne są dla różnych regionów świata. Znajdą u nas Państwo zarówno herbatę czarną AHMAD i AKBAR, lecz także herbatę zieloną, czerwoną Pu-erh oraz szereg znakomitych herbat owocowych i aromatyzowanych.

Duży wybór sprawia, że każdy z naszych klientów odnajdzie wiele herbat, które staną się jego ulubionymi. Posiadamy tzw. zdrowe herbaty; znakomicie służące naszej kondycji i samopoczuciu, jak i typowo deserowe, orzeźwiające, czy też idealnie komponujące się z posiłkami. Nasze herbaty to produkty najlepszych producentów, gwarantujące jakość i smak, a także zapewniające świeżość i niesamowity aromat. Picie ich, to niezapomniana uczta.


Inne podkategorie

Herbata Ahmad  Ι  Herbata Akbar