Czystek – jak parzyć i pić dla pełni efektów zdrowotnych

czystek jak parzyćWarto dowiedzieć się, jak zaparzać czystek, gdyż jest to jedna z najsilniej działających roślin na wzmocnienie układu odpornościowego, co jest niezwykle wskazane szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy to przeziębienie, czy grypa czai się tuż za rogiem. Herbatka z czystka rozprawia się bowiem z drobnoustrojami, dzięki swoim własnościom antybakteryjnym, antywirusowym oraz antygrzybicznym. Ponadto wykazuje działanie antyproliferacyjne i cytotoksyczne, w więc przynosi ulgę mężczyznom cierpiącym na przerost prostaty. Dzięki tej pachnącej roślinie można przeprowadzić naturalny detoks, ponieważ zawarte w niej związki aktywne odtruwają organizm poprzez usuwanie metali ciężkich. Jakie prozdrowotne działanie ma herbata z czystka na nasz organizm?

Dlaczego warto pić napary z czystka, czyli czystek i efekty zdrowotne

Czystek jest rośliną bogatą w polifenole, a regularne picie naparów ułatwia walkę z drobnoustrojami w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych. Ze względu na swoje właściwości antybiotyczne czystek skutecznie rozprawia się z opryszczką, grypą, najróżniejszymi bakteriami i wirusami, drożdżycą, a nawet boreliozą.

Okazuje się, że napary z czystka mają znacznie wyższy potencjał antyoksydacyjny, niż zielona herbata. Dlatego też jest to prawdziwy wymiatacz wolnych rodników odpowiedzialnych za uszkadzanie naszych komórek, dzięki czemu można skutecznie spowolnić proces starzenia się organizmu. Jeśli więc ktoś szuka sposobu na naturalne wzmocnienie organizmu, to śmiało może sięgnąć po czystek w formie suszu.

Czystek znany jest ze swoich możliwości wychwytywania nadmiaru metali ciężkich z tkanek, które przyczyniają się do licznych dolegliwości i zaburzeń rozwoju tkanek, a następnie ich usunięcia z organizmu. Widocznych efektów można oczekiwać, jeśli postawimy na czystek uprawiany z dala od zanieczyszczeń – wówczas wykazuje największą moc.

Warto też wiedzieć, że roślina ta działa alkalizująco, a więc odkwasza organizm, a dodatkowo przyczynia się do utrzymania prawidłowej higieny w jamie ustnej. Okazuje się, że przepłukiwanie naparem jamy ustnej po umyciu zębów, działa jak drogeryjny płyn do płukania ust. Plusem jest jednak to, że możemy liczyć na lecznicze właściwości, ale bez towarzystwa chemicznych substancji, którymi niestety nafaszerowane są sztucznie wyprodukowane kosmetyki.

Czystek – ile pić, czyli herbata z czystka i jej dawkowanie

W kwestii dawkowania czystka istotne jest to, aby regularnie i przez dłuższy czas pić napary z czystka. Dzięki temu można liczyć na stosunkowo szybkie i widoczne korzyści z jego stosowania. Najbardziej polecany jest susz cięty, ponieważ to właśnie w liściach kryje się największa moc działania, a najlepiej postawić na produkty bio/ekologiczne – wówczas mamy pewność, że herbatka nie będzie zanieczyszczona toksycznymi związkami.

Regularne picie naparu z czystka to skuteczny sposób na zmianę zapachu wydzielin ciała. Tak więc osoby borykające się z problemem nieprzyjemnego zapachu potu mogą sobie pomóc, pijąc przez kilka tygodni herbatkę z czystka, dzięki czemu przykry zapach zostanie znacząco zredukowany.

ziele czystka dla zdrowia

Okazuje się, że można także stosować czystek u zwierząt domowych w celu ochrony pupili przed pchłami oraz kleszczami. Wystarczy sporządzić mocny wywar z tego ziela, połączyć z wodą i spryskać sierść zwierzęcia, co skutecznie odstraszy potencjalnych intruzów.

Herbata z czystka – jak parzyć dla najkorzystniejszych efektów?

Aby przygotować napar z czystka, wystarczy zalać wrzątkiem szklankę z czubatą łyżeczką tego zioła i odstawić ją pod przykryciem na około dziesięć minut. W celu wzmocnienia działania można dodać przed wypiciem miód, sok z cytryny, czy też liście mięty.

W przypadku czystka w formie ekspresowej, należy zalać saszetkę filiżanką wrzątku i zaparzać pod przykryciem 7-10 minut.


OPINIE i KOMENTARZE

12345 (Na razie brak ocen)
Loading...

Dodaj komentarz