Czystek a odchudzanie – czy warto stosować w diecie?

czystek a odchudzanie: właściwościZioła od lat z powodzeniem stosowane są przy najróżniejszych dolegliwościach zdrowotnych. Okazuje się, że w roślinach drzemie wielka siła uzdrawiająca, którą docenili już nasi przodkowie. Czystek jest coraz bardziej popularnym ziołem ze względu na swoje liczne właściwości lecznicze. Napary na bazie ziela tej rośliny są wręcz nieocenione w przypadku infekcji. Sprawdzają się także jako uzupełnienie terapii w walce z alergiami, boreliozą oraz chorobami nowotworowymi. Wiele osób potwierdza, że herbata z czystka na odchudzanie jest wskazana, ponieważ pomaga oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Jakie działanie lecznicze wykazuje ta niepozorna roślina? Czy rzeczywiście zioło czystek na odchudzanie są skuteczną metodą?

Czystek a dieta

Czystek cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w postaci herbaty, czy smacznego i aromatycznego naparu o prozdrowotnych właściwościach. Dużym plusem jest to, że napary z czystka są całkowicie bezpieczne, więc mogą je pić także dzieci, co odbije się z całą pewnością korzystnie na ich zdrowiu.

Czystek to skarbnica polifenoli – bardzo silnych przeciwutleniaczy, zwalczających wolne rodniki mogące przyczynić się do powstawania wielu schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Ich zadaniem jest także hamowanie powstawania i rozwoju stanów zapalnych oraz wzmacnianie i dodawanie energii.

Dzięki diecie bogatej w polifenole można liczyć na ochronę naczyń krwionośnych oraz zahamowanie utleniania złego cholesterolu LDL. Czystek działa także antyalergicznie, ponieważ hamuje uwalnianie histaminy, która zawarta jest w wielu produktach spożywczych, a szczególnie tych wysoko przetworzonych.

Czy picie czystka odchudza?

Czystek ma właściwości odchudzające, dlatego polecany jest osobom na diecie. Dzięki temu, że oczyszcza organizm z metali ciężkich, możliwe jest uzyskanie szybszych i widocznych efektów ze stosowania diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Trzeba pamiętać o tym, że toksyny otaczają nas z praktycznie ze wszystkich stron, ponieważ są obecne w powietrzu, wodzie, a nawet w jedzeniu. Dlatego też jest niezwykle ważne, aby wspomóc organizm od wewnątrz, czyli regularnie go oczyszczać. Okazuje się zatem, że czystek daje efekty odchudzające, ale należy wspomagać jego działanie odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

ziele czystka na odchudzanie

Czystek a odchudzanie – czystek posiada właściwości przyśpieszające przemianę materii, a dodatkowo poprawia funkcjonowanie całego organizmu, dzięki czemu ciału łatwiej jest pozbyć się tego, co zbędne. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów poleca się stosowanie co najmniej półrocznej kuracji.

Stosowanie i efekty picia

Czystek najczęściej stosowany jest w formie naparu, do przygotowania którego potrzeba czubatej łyżeczki zioła na szklankę wrzącej wody. Wystarczy zalać susz wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na 8-10 minut. Regularne picie herbatki z czystka to świetny sposób na odpowiednie nawodnienie organizmu, co przeciwdziała zmęczeniu. Napar pozwoli usunąć metale ciężkie i zanieczyszczenia, wzmocnić nasz system immunologiczny oraz poprawić stan jamy ustnej i zębów.

Przeciwwskazania

Okazuje się, że praktycznie nie ma przeciwwskazań do stosowania naparów z czystka, ponieważ zioła tego nie można przedawkować. Nie odnotowano żadnego skutku ubocznego. Minusem może być tylko to, że w przypadku czystka mielonego można znaleźć w opakowaniu bezwartościowe gałązki, które nie mają cennych właściwości. By się przed tym ustrzec, wystarczy wybierać produkty z czystkiem ciętym. Jest to produkt naturalny, który może być stosowany przez wszystkich.


OPINIE i KOMENTARZE

12345 (Na razie brak ocen)
Loading...

Dodaj komentarz