Co to są napoje likopenowe i dlaczego warto je stosować?

pomidory i napój likopenowyCo to są napoje likopenowe? Z całą pewnością są one godnym polecenia produktem, zawierającym skoncentrowany likopen, czyli silny antyoksydant. Zaletą napojów likopenowych jest między innym to, że powstają wyłącznie z naturalnych składników, a do tego są łatwo przyswajalne przez nasz organizm i zapewniają orzeźwienie. Nie znajdziemy w nich żadnych sztucznych barwników, konserwantów, cukru, soli ani też słodzików. Liczne badania naukowe potwierdzają, że likopen przyczynia się do spowolnienia procesu starzenia się komórek, sprzyja zachowaniu pięknej skóry, chroni przed chorobami nowotworowymi i schorzeniami ze strony przewodu pokarmowego. Napoje likopenowe polecane są sportowcom, osobom borykającym się z chorobami serca, miażdżycą czy osteoporozą.

Co warto wiedzieć?

Napoje likopenowe to inaczej soki o silnych właściwościach przeciwutleniających. Głównym składnikiem jest likopen, czyli pomarańczowo-czerwony barwnik, naturalnie występujący w czerwonych warzywach i owocach. Substancja ta hamuje szkodliwe działanie wolnych rodników, chroniąc komórki przed procesami degeneracyjnymi.

Dzięki temu możemy zachować młodość i zdrowie na dłużej. Likopen wspiera organizm i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, które stały się wręcz plagą XXI wieku. Napoje likopenowe są w stu procentach naturalne, nie posiadają chemicznych dodatków w postaci konserwantów czy barwników.

surowiec do napojów likopenowych

Produkty te zostały opatentowane w laboratorium amerykańskim. Możemy mieć pewność, że każdy napój likopenowy zawiera co najmniej 30 mg likopenu.

Jak są produkowane?

Napoje likopenowe wytwarzane są w laboratorium, przy użyciu wyłącznie naturalnych składników i nowoczesnej technologii. Powstają na bazie wody głębinowej i koncentratu likopenu z pomidorów.

Dzięki temu produkt jest całkowicie bezpieczny, a jego spożywanie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Obecnie mamy do dyspozycji sześć różnych smaków. Występują w wersji jabłkowo-brzoskwiniowej, jabłkowo-granatowej, jabłkowo-żurawinowej, jabłkowo-winogronowej oraz o smaku gruszki czy też w wersji wieloowocowej.

W napojach likopenowych nie znajdziemy cukru, glutenu, środków konserwujących, słodzików, sztucznych barwników ani też soli.

Co zawierają?

Warto wiedzieć, że w 100 g świeżych pomidorów znajduje się zaledwie 0,03 mg likopenu, więcej w przetworach pomidorowych – trochę ponad 6 mg/100 ml, a w napoju likopenowym stężenie to wynosi co najmniej 12 mg na 100 ml. Produkt ten uzyskiwany jest wyłącznie ze składników naturalnych, charakteryzuje się orzeźwiającym smakiem i jest bardzo łatwo przyswajalny przez nasz organizm.

likopen z pomidorów

Dlaczego warto je stosować?

Spożywanie napojów likopenowych wiąże się z wieloma korzyściami:

 • obniżone ryzyko wystąpienia raka prostaty, wątroby, żołądka, piersi, szyjki macicy, trzustki, jelita
 • korzystny wpływ na płuca
 • znacznie mniejsze narażenie na wystąpienie chorób serca
 • poprawienie jakości życia astmatyków
 • odbudowa połączeń międzykomórkowych
 • wsparcie w walce z osteoporozą i miażdżycą
 • spowolnienie procesu starzenia
 • ochrona przed chorobami układu krążenia
 • unieszkodliwienie wolnych rodników
 • podniesienie odporności organizmu
 • znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego

Podsumowanie informacji

Likopen z całą pewnością powinien znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie, jednakże dostarczenie jego optymalnej ilości do organizmu z jedzenia nie jest takie łatwe. Musielibyśmy zjadać kilogramy pomidorów lub sporą ilość przetworów pomidorowych. Staje się to jeszcze trudniejsze w okresie zimowym i wiosennym, kiedy to nie mamy dostępu do dobrej jakości warzyw.

Świetnym rozwiązaniem jest wówczas sięgnięcie po napoje likopenowe. Są to produkty przeznaczone dla wszystkich osób, które cenią swoje zdrowie i są aktywne. Stanowią też nieocenione wsparcie w przypadku chorób nowotworowych, miażdżycy, osteoporozy czy chorób serca. Nie wykazano też żadnych działań ubocznych, nawet w przypadku spożywania większej ilości likopenu.


OPINIE i KOMENTARZE

12345 (2 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Co to są napoje likopenowe i dlaczego warto je stosować?
Loading...
 1. Kornelia napisał(a):

  Bardzo wartościowy artykuł

Dodaj komentarz